Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kancelaria podczas epidemii

Kancelaria Parafialna PODCZAS EPIDEMII

 

Kancelaria Parafialna czynna będzie w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. od 16.00 do 17.00.

 

Prosimy, aby jednocześnie w kancelarii przebywała tylko jedna osoba, w poczekalni 3 osoby, a pozostałe prosimy o czekanie w bezpiecznej odległości przed budynkiem Domu Parafialnego.

 

 

Kancelaria parafialna

       "Postrzeganie kancelarii parafilanej najczęściej ogranicza się tylko do wskazania stałego miejsca, w którym można skorzystać wyłącznie z administracyjnego urzędowania proboszcza, względnie wikariusza i świeckich pomocników parafialnych, co jest typowe dla biur i sekretariatów danych instytucji. (...) Kancelaria parafialna może stać się miejscem realizacji podstawowych celów wspólnoty parafialnej, a więc powinna być konkretną przestrzenią, w której dokonuje się ubogacenie wiernych duchowymi dobrami Kościoła."

 (ks. Wiesław Wenz, Kancelaria parafialna jako przestrzeń kościelnego posługiwania - studium kanoniczno-pastoralne, Wrocław 2008)

 


W naszej parafii z posługi pełnionej w kancelarii parafilanej można skorzystać według następującego porządku

Poniedziałek; Wtorek; Czwartek; Piątek

1100-1200

1600-1700

 

Środa; Sobota; święta kościelne i państwowe
- kancelaria nieczynna -