Kancelaria podczas epidemii

Kancelaria Parafialna PODCZAS EPIDEMII

Kancelaria Parafialna czynna będzie w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. od 16.00 do 17.00.

Prosimy, aby jednocześnie w kancelarii przebywała tylko jedna osoba, w poczekalni 3 osoby, a pozostałe prosimy o czekanie w bezpiecznej odległości przed budynkiem Domu Parafialnego.

Kancelaria parafialna

"Postrzeganie kancelarii parafilanej najczęściej ogranicza się tylko do wskazania stałego miejsca, w którym można skorzystać wyłącznie z administracyjnego urzędowania proboszcza, względnie wikariusza i świeckich pomocników parafialnych, co jest typowe dla biur i sekretariatów danych instytucji. (...) Kancelaria parafialna może stać się miejscem realizacji podstawowych celów wspólnoty parafialnej, a więc powinna być konkretną przestrzenią, w której dokonuje się ubogacenie wiernych duchowymi dobrami Kościoła."

(ks. Wiesław Wenz, Kancelaria parafialna jako przestrzeń kościelnego posługiwania - studium kanoniczno-pastoralne, Wrocław 2008)

W naszej parafii z posługi pełnionej w kancelarii parafilanej można skorzystać według następującego porządku

Poniedziałek; Wtorek; Czwartek; Piątek

Środa; Sobota; święta kościelne i państwowe